.

Daniel Keyes
GĖLĖS ALDŽERNONUI
Flowers for Algernon

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis
ISBN: 978-9955-477-13-6

     „Gėlės Aldžernonui” – labiausiai išpopuliarėjęs JAV rašytojo, diplomuoto psichologo Danielo Kyzo kū­ri­nys. Už to paties pavadinimo apsakymą 1959 m. auto­rius gavo „Hugo” apdovanojimą, o 1966 m., išplėtojus apsakymo siužetą, pa­ra­šytas romanas pelnė „Nebulą”. Nuo to laiko romanas vien JAV pakartotinai išleistas 58 kartus, taip pat išverstas į 21 kalbą.

     Knygos herojus Čarlis Gordonas netrukus leisis į žmonijos istorijoje neregėtą kelionę. Jį, gimusį su neįprastai žemu intelekto koeficientu, mokslininkai pasirenka kaip tinkamiausią kandidatą bandomajai operacijai tikėdamiesi, kad ji padidins Čarlio proto galią. Analogiška procedūra, atlikta su bandomąja pele, vardu Aldžernonas, davė labai gerų rezultatų. Eksperimentas pavyksta, Čarlio protiniai gebėjimai išauga tiek, kad pranoksta net gydytojų, sumaniusių šią metamorfozę. Atrodo, mokslininkai padarė milžiniškos svarbos atradimą. Tačiau... ar lengva pakeisti lemtį? Kas laukia Čarlio toliau?
     „Gėlės Aldžernonui” – jaudinantis pasakojimas apie žmogų, kuriam per keletą mėnesių tenka nueiti viso gyvenimo kelią.

     

El.paštas(privaloma):


.

"Nuostabi knyga. Jos deka savo laiku supratau daug fundamentaliu dalyku apie pasauli. Kartais ir as noriu nunesti geliu ant Aldzernono kapo." - Meskis

Grazu!

Nenusakomas ispudis. Gaila, kad neperskaiciau anksciau.

puiki knyga

pradėjusi skaityti pajaučiau tokį skaitymo malonumą, kokio jau seniai neradau jokiose, nors ir visuotinai pripažintuose, kūriniuose. apimtimi mažas, o užmoju ir įžvalgomis platus ir genialus pasakojimas.

Ši knyga man taip pat patiko ir paliko didelį įspūdį.

Lemtį pakeisti nėra lengva

ааааа